Ślusarnia bez względu na jej umiejscowienie w firmie w jakiej funkcjonuje zawsze będzie miejscem z podwyższoną ilością pyłów oraz zanieczyszczeń w powietrzu i na powierzchniach urządzeń i mebli wokół. Ilość unoszących się pyłów, drobin metalowych i innych zanieczyszczeń powstających w wyniku produkcji ślusarskiej w pomieszczeniach nie determinuje takich powierzchni jako wykluczone. Wręcz przeciwnie, ślusarnie powinny mieć meble warsztatowe wykonane na wymiar dostosowane do warunków pracy.

Meble warsztatowe na wymiar można wykonać ściśle według specyfikacji klienta oraz zastosować takie materiały i odpowiedni dobór kolorów aby zabrudzenia powstające na ślusarni były jak najmniej widoczne a praca przy nich była bezpieczna i maksymalnie wydajna.
Pośród różnych modeli mebli warsztatowych na szczególne uznanie zasługuje stół do spawania. Stół spawalniczy  na ślusarni zawsze będzie grał pierwsze skrzypce i musi być traktowany jako podstawowe wyposażenie każdego warsztatu i ślusarni gdzie ma miejsce spawanie.

Przy doborze odpowiedniego stołu spawalniczego warto zwrócić uwagę na jego funkcję i zastosowania w jakich może być wykorzystywany.

Stół spawalniczy może służyć spawaczowi do wykonywania pracy w zakresie spawania ale także może być wielofunkcyjnym meblem ślusarskim służącym nie tylko jako podpora elementów spawanych czy uchwyt dla spawarki. Profesjonalny i wykonany pod wymiar stół spawalniczy może stać się jednocześnie giętarką, gilotyną do blach, profesjonalnym wytrzymałym imadłem czy też stanowić podstawę uchwytu do prac precyzyjnych z użyciem szlifierki, wiertarki lub piły do metalu.

Każdy bez wyjątku stół spawalniczy może mieć skonfigurowany konkretny blat do prac spawalniczych, specjalnie zaprojektowane uchwyty czy imadła ale także liniowe urządzenia do gięcia i cięcia blach mogą się znaleźć w obrębie jednego pola roboczego. Tak zaprojektowany stół spawalniczy stanie się multi zadaniowym miejscem pracy, gdzie każde nawet najbardziej złożone zlecenie będzie możliwe do zrealizowania przy oszczędności miejsca.

Warto więc rozważyć przy planowaniu pracy własnej ślusarni stosunkowo niewielki nakład finansowy aby stworzyć idealnie zaplanowaną i funkcjonalną powierzchnię do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *