W dzisiejszych czasach nie tylko wielkie centra logistyczne, firmy kurierskie czy magazyny wymagają specjalnego przygotowania do pracy i obsługi przez pracujących tam ludzi.
Stoły magazynowe, stoły do pakowania to główne, standardowe i nieodzowne wyposażenie każdego magazynu firmy kurierskiej natomiast warsztat pracy taki jak warsztat samochodowy czy warsztat stolarski lub ślusarski także wymaga odpowiedniego wyposażenia opierającego się o specjalistyczne meble warsztatowe.Meble warsztatowe na wymiar niegdyś były luksusem obecnie pozwalają ergonomicznie zaplanować przestrzeń i wykorzystać każdy jej centymetr.

Mając na myśli meble warsztatowe na wymiar powinny chodzić nam po głowie nie tylko zwyczajny stół na czterech nogach przypadkowo dobrany wymiarem do przestrzeni czy regał postawiony w rogu warsztatu. Powinniśmy o tych meblach myśleć w szerszej perspektywie. Każdy warsztat w zależności od profilu prowadzonej działalności wymagać będzie montażu stołów niskich montażowych, stołów wysokich serwisowych, regałów,  stołów z nadstawkami, stołów mobilnych o odpowiednim wymiarze a także tak specjalistycznych mebli jak zaginarka, ucinarka, stół podnoszony elektrycznie,  stół spawalniczy składany czy klasyczny stół do spawania. Każdy z tych mebli spełnia inne funkcje a w połączeniu w jednym warsztacie tworzą ergonomiczne miejsce pracy.

Niewiele firm oferuje tak szeroką gamę mebli warsztatowych na wymiar natomiast warto zainwestować środki finansowe w ergonomiczne zaplanowanie każdej przestrzeni warsztatowej.

Specjaliści zatrudniani przez firmę Wilking całymi latami doszkalali się w kwestii projektowania mebli, tworzenia i ich produkcji, szukania innowacyjnych rozwiązań oraz montażu całych zabudów w lokalizacjach naszych klientów. Takie kompleksowe podejście do tematu mebli warsztatowych pozwala rozszerzać ciągle naszą ofertę i podnosić jakość naszych wyrobów tak aby meble przemysłowe stanowiły podobnie jak lada recepcyjna czy odpowiednie stoły cateringowe wizytówkę państwa firmy.

Dokonując wyboru producenta mebli warsztatowych warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia substytutów do ich produkcji a także jakości wykończeń oraz wyposażenia tychże mebli. Zalewanie jesteśmy w dalszym ciągu falą tanich i niskiej jakości materiałów z Chin i takich zdecydowanie powinniśmy unikać.

Ważne jest aby stal, z której stworzymy dla państwa stoły do warsztatu czy stół spawalniczy spełniały europejskie normy i były wyprodukowane z wysokiej jakości stali to pozwoli utrzymać ich wysoką jakość przez długie lata. Warto zwrócić też uwagę na standard wykończenia blatu szczególnie blaty w meblach warsztatowych narażone są na działanie czynników chemicznych, czynników mechanicznych – narażone są po prostu na uszkodzenia w związku z tym istotne jest aby blat był odpowiednio wzmocniony na przykład wysokiej jakości blachą ocynkowaną przyciętą na wymiar. Warto także zaplanować już zawczasu w swoich stołach warsztatowych półki do przechowywania niezbędnych elekronarzędzi, tablice magnetyczne do przechowywania na przykład wkrętaków i drobnych narzędzi czy też korytka umieszczone nad blatem w których będziemy mogli przechowywać śrubki i inne drobne elementy oraz oświetlenie niezbędne przy precyzyjnych pracach.

Meble warsztatowe na wymiar powinny służyć państwu wiele, wiele lat w związku z tym warto postawić na jakość i dobrze przemyśleć rozwiązania jakie są Państwu niezbędne w Państwa warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *