Niezależnie od wielkości magazynu, pakowanie stanowi istotny element każdego procesu logistycznego. Szybkość i dokładność pakowania jednoznacznie przekładają się na zysk przedsiębiorstwa, dlatego ułatwiające ten proces stoły do pakowania stają się dziś coraz popularniejsze.

Pakowanie pakowaniu nierówne, co zdecydowanie widać nie tylko po jakości gotowych przesyłek, ale także po czasie ich przygotowania. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie wszystkim elementom, w które powinien być wyposażony stół do pakowania. Pozwoli Ci to dokonać optymalnego zakupu, kiedy staniesz przed wyborem stołu do Twojej firmy.

Półki i szuflady na narzędzia

Odpowiednia liczba szuflad i półek jest kluczowa w przypadku stołu do pakowania. Musi wyróżniać się on przede wszystkim funkcjonalnością, czyli między innymi mieć miejsce na narzędzia. Usprawnia to proces pakowania i zapobiega traceniu czasu na chodzenie po magazynie w poszukiwaniu nożyczek, kombinerek czy trytytek.

Półki są świetnym sposobem na zwiększenie funkcjonalności stołu do pakowania. Zapewniają właściwą ilość miejsca roboczego, co w przypadku tego typu mebla ma zasadnicze znaczenie. Na półkach można przechowywać elementy, które przeznaczone są do wysyłki, dzięki czemu nie zajmują one miejsca na blacie roboczym. W zdecydowanym stopniu ułatwia i przyspiesza to pracę.

stół z półkami szufladami na narzędzia
Stół do pakowania z szufladami na narzędziami

Warto dodać, że stół do pakowanie może zostać wyposażony także w praktyczne przegrody na kartonowe opakowania. Skraca to proces pakowania, ponieważ wszystkie najważniejsze akcesoria są na wyciągnięcie ręki.

Belka na folię stretch i bąbelkową

Folia stretch oraz bąbelkowa są podstawą w pakowaniu każdej przesyłki, która wyjeżdża z magazynu. W trakcie przygotowywania paczki niezwykle istotne jest to, aby takie folie były maksymalnie blisko blatu roboczego. Pozwala to na szybkie i bezbłędne przygotowanie przesyłki.

Warto dodać, że najlepszym rozwiązaniem jest belka na folię stretch. Mając folię na belce, bardzo łatwo można owinąć nią przygotowywaną przesyłkę. Doświadczony pracownik magazynowy jest w stanie przygotować i owinąć taką przesyłkę w mgnieniu oka. W przypadku folii bąbelkowej belka także ma praktyczne zastosowanie, ponieważ umożliwia precyzyjne odmierzenie takiej długości folii, jaka potrzebna jest do danej przesyłki. A im lepiej zabezpieczona przesyłka, tym większe zadowolenie klienta i mniejsze ryzyko, że wysyłane przedmioty zostaną uszkodzone w trakcie podróży do miejsca docelowego.

Podświetlenie LED i listwy z gniazdkami

Pakowanie przesyłek w ciemnym pomieszczeniu magazynowym, bez odpowiedniego światła, jest jak gra w rzutki w takich samych warunkach – niby się da, ale efekty będą marne. Z tego też powodu stół do pakowania powinien być wyposażony w mocne podświetlenie LED, które zapewni pracownikowi wystarczającą ilość światła na blacie roboczym.

Stół do pakowania z podświetleniem LED
Stół do pakowania z podświetleniem LED

Podświetlenie LED musi być umiejscowione na odpowiedniej wysokości, aby oświetlało przestrzeń roboczą, ale jednocześnie nie oślepiało pracownika. Przy wyborze takiego podświetlenia warto zwrócić uwagę także na temperaturę światła.

Zobacz też inne meble warsztatowe

Kolejnym punktem na liście niezbędników stołu do pakowania jest oczywiście listwa z gniazdkami. Przy pakowaniu przesyłek często trzeba używać różnych elektronarzędzi, które wymagają zasilania. Listwa z gniazdkami eliminuje problem braku dostępu do prądu przy blacie, dzięki czemu możliwe jest użycie wszelakich form narzędzi zasilanych energią elektryczną.

Półki na drukarkę lub komputer

Kompletowanie zamówienia (szczególnie pod presją czasu) może być niezwykle stresujące. Nerwy wzrastają także wprost proporcjonalnie do wartości pakowanych przedmiotów. W takich przypadkach jakikolwiek błąd może sporo kosztować nie tylko samego pakującego, ale i całe przedsiębiorstwo.

Uchwyt VESA na monitor
Uchwyt VESA na monitor

Z tego też powodu wręcz niezbędnym dodatkiem każdego stołu do pakowania jest tablet lub komputer. Takie urządzenia umożliwiają dokładne sprawdzanie każdej listy elementów do zapakowania, dzięki czemu ryzyko pomyłki jest zminimalizowane praktycznie do zera. Półka na komputer lub tablet sprawia, że urządzenia te są zawsze pod ręką. Przy stole do pakowania praktyczna jest także półka na drukarkę, dzięki której paragony fiskalne można drukować bezpośrednio przy przygotowywaniu zamówienia.

Masz niestandardowe wymagania? Stół do pakowania na zamówienie to najlepsze rozwiązanie

Dostosowanie stołu do pakowania pod własne preferencje pozytywnie wpływa na efektywność pracy. Z tego też powodu coraz więcej przedsiębiorców, zamiast w mozole szukać stołów, które choć częściowo spełniają ich wymagania, stawia na stoły do pakowania na zamówienie.

Taka opcja jest niezwykle wygodna, ponieważ to zamawiający określa, w jakie elementy ma być wyposażony dany stół. Dzięki temu zakup jest w pełni funkcjonalnym meblem magazynowym. Jeżeli masz niestandardowe wymagania i męczy Cię już poszukiwanie stołu do pakowania, to skorzystaj z naszej oferty! Wieloletnie doświadczenie oraz setki zadowolonych klientów z indywidualnymi projektami (np. stołów obrotowych do pakowania), to gwarancja usług najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *