Stoły magazynowe do pakowania jak wszystkie meble przemysłowe aby były maksymalnie użyteczne muszą być w przemyślany sposób zaprojektowane i wyposażone w niezbędne akcesoria i elementy.

Budowa stołu warsztatowego jest niezwykle skomplikowanym procesem wymagającym zaangażowania zarówno osoby, która stoły zamawia, projektanta oraz samego producenta, który w decydujący sposób dokonuje realizacji zamówień.

Ergonomiczne stanowisko do pakowania powinno w swojej bryle mieć zaplanowane miejsce do przechowywania materiałów pakowych oraz przechowywania czasowego odpadów, które powstają w wyniku pakowania takich jak resztki folii taśmy klejącej czy papieru.

Stoły magazynowe do pakowania możemy zaprojektować i zaplanować sobie tak aby miały wyznaczone miejsce z łatwym dostępem do przechowywania kartonów dużych i małych, kopert wszelkiego rodzaju także tych z wypełnieniem bąbelkowym, foliopaków w różnych rozmiarach, folii stretch, folii bąbelkowej, papieru pakowego taśm klejących czy innych akcesoriów niezbędnych do efektywnego pakowania towarów.

Kartony średnich i małych rozmiarów oraz koperty większych rozmiarów także z wypełnieniem bąbelkowym przechowywać możemy w ergonomicznie zaplanowanych przegrodach, które znajdują się w górnej części stołu przegrody te mogą być ruchome lub zamontowane na stałe w zależności od wymagań i potrzeb. Możemy także umieścić specjalny moduł do przechowywania dużych rozmiarów kartonów czy opakowań z prawej lub z lewej strony stołu w dolnej jego części.

Folia stretch lub papier pakowy najczęściej znajdują się tuż nad blatem tak aby dostęp do nich miała bezpośrednio osoba pakująca i aby w łatwy sposób można było używać zamontowanego na blacie noża do ich cięcia.

Także belka z folią bąbelkową znajdzie swoje miejsce w stanowisku do pakowania. Z uwagi na gabaryt belki który zazwyczaj nie należy do najmniejszych folią bąbelkową możemy umieścić tusz pod blatem głównym co umożliwi korzystanie z noża znajdującego się na blacie stołu do pakowania.

Drobne foliopaki lub woreczki strunowe, do których będziemy pakować drobne elementy możemy umieścić na specjalnej belce uposażonej w haczyki w kształcie litery S, na których to możemy zawiesić dowolną ilość torebek do pakowania drobnicy.

Obecnie często w meblach warsztatowych montowana jest dodatkowa półka na drukarkę ale możemy także zamontować specjalną półkę z ogranicznikami zapobiegającymi wypadaniu przedmiotów na przechowywanie taśm klejących, etykiet czy sznurka pakowego.

Meble warsztatowe na wymiar muszą być koniecznie przy procesie pakowania towarów wyposażone w pojemniki na odpady. Mogą to być specjalne uchwyty do umieszczenia w nich worków na odpady wówczas możliwa jest selektywna zbiórka odpadów pochodzących z procesu pakowania. Możemy także do stołu zaprojektować oraz wykonać specjalny pojemnik na kołach, który będzie mobilnym wyposażeniem stołu magazynowego do pakowania i będzie stanowił pojemnik na czasowe przechowywanie odpadów takich jak resztki folii stretch papieru czy folii bąbelkowej.

Prócz opisanych i wymienionych wyżej elementów wszystkie meble przemysłowe możemy zaprojektować tak aby dodać inne elementy które spełniać będą państwa wymagania w zakresie przechowywania materiałów pakowych i odpadów powstających w procesie pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *