Pakuj i wysyłaj maksymalnie szybko! Dlaczego warto mieć stół do pakowania?

Zastanawiasz się, jak zwiększyć szybkość pakowania towarów w Twoim magazynie? Pomyłki w pakowaniu zaczynają podkopywać Twój biznes? Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów jest odpowiedni stół do pakowania.

Taki ergonomiczny mebel warsztatowy jest w stanie skutecznie zwiększyć szybkość pakowania towarów dzięki szeregowi praktycznych elementów, które zawsze są na wyciągnięcie ręki. W jaki sposób dopasować stół do pakowania do swoich potrzeb oraz dlaczego jest on w stanie skutecznie zwiększyć efektywność sprzedaży? Odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące stołów do pakowania!

Ergonomiczny stół do pakowania, czyli wszystko masz pod ręką

Skuteczne pakowanie produktów do wysyłki umożliwia szybki rozwój przedsiębiorstwa, ponieważ klienci przyzwyczajeni są dziś do dostarczania paczek pod sam próg. Z tego też powodu tempo pakowania takich przesyłek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ wpływa na szybkość i skuteczność sprzedaży. Jak zatem pakować takie paczki? Z użyciem ergonomicznych stołów do pakowania!

Ich główną zaletą jest to, że pakując dany towar do wysyłki, wszystkie najważniejsze akcesoria masz zawsze pod ręką. Ergonomia takich stołów pozwala na zamontowanie szeregu elementów, które ułatwią, usprawnią i przyspieszą cały proces pakowania i wysyłki.

Soły do pakowania mogą mieć różną konfigurację
Soły do pakowania mogą mieć różną konfigurację

Chcesz, żeby stół był mobilny i mogło z niego korzystać wielu pracowników? Dzięki kółkom z hamulcem mebel może być przemieszczany po powierzchni całego magazynu, dzięki czemu zyskujesz idealną przestrzeń do pakowania tam, gdzie akurat jest potrzebna!

Stosujesz kody i etykiety, które naklejasz na towar? Specjalna półka na drukarkę sprawia, że wszystkie potrzebne nalepki zawsze znajdują się w zasięgu Twojej ręki. To tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje ergonomiczny stół do pakowania.

Jak dopasować stół do pakowania do swoich potrzeb?

Jeżeli chcesz, aby proces pakowania towarów przebiegał wyjątkowo szybko i sprawnie, to musisz do tego odpowiednio dopasować meble warsztatowe. Stół do pakowania paczek można wyposażyć w wiele praktycznych elementów zwiększających tempo przygotowania przesyłki.

W Wikling znamy się na projektowaniu i tworzeniu ergonomicznych stołów magazynowych do pakowania. Nasze modele możemy wyposażyć w następujące akcesoria!

  • Półkę na drukarkę – to praktyczna półka dopasowana do rozmiarów urządzenia. Sposób jej umiejscowienia sprawia, że zawsze jest ona pod ręką, kiedy potrzebujesz wydrukować etykietę lub kod.
  • Uchwyt na monitor – stalowe ramię z możliwością montażu tabletu lub monitora. Vesa do montażu urządzenia multimedialnego pozwala na stałą kontrolę zamówień oraz przeglądanie najważniejszych danych dotyczących pakowanych towarów i produktów. Praktycznie umiejscowiony uchwyt na monitor nie koliduje z pozostałymi elementami stołu, ale jednocześnie uzupełnia cały mebel.
  • Kamera do pakowania – chcesz mieć pewność, że zawsze pakujesz dokładnie taką ilość towarów, jaką zamówił klient? Kamera do pakowania jest praktycznym rozwiązaniem, które zrzuca z Twoich barków obawy o to, czy kupujący na pewno dostanie przesyłkę zgodną z zamówieniem. Wysięgnik kamery najczęściej umieszczany jest w górnej części stołu do pakowania, tak aby urządzenie nie przeszkadzało w trakcie pracy. Warto dodać, że montujemy kamery na specjalnym wysięgniku, dzięki czemu stopień wysunięcia ramienia z kamerą możesz dowolnie regulować.
  • Różne rodzaje blatu – stół do pakowania może mieć kilka różnych rodzajów blatu. Oprócz tradycyjnego blatu z płyty PCV wykończonym w górnej części ocynkowaną blachą, coraz częściej klienci wybierają specjalistyczny blat z metalowymi kulami transportowymi lub z rolkami, które zapewniają praktycznie bezwysiłkowe pakowanie towarów.

Opcjonalnymi dodatkami stołu do szybkiego pakowania paczek jest półka na bazę komputera lub kółka z hamulcami. Możliwość dowolnej personalizacji takiego mebla magazynowego sprawia, że dostosowujesz go do swojego charakteru pracy. Dzięki temu stół magazynowy do pakowania jest dokładnie taki, jak potrzebujesz.

W Wilking wiemy, że wszystko zaczyna się od dobrego projektu, dlatego oferujemy naszym klientom bezpłatne wizualizacje, tak aby stół do pakowania był po prostu perfekcyjny!

Czy poza stołem do pakowania potrzebuję czegoś jeszcze?

To zależy od charakterystyki pakowanych i wysyłanych towarów. Najczęściej używane są wózki warsztatowe, stojaki mobilne, wózki na kartony, stojaki na folię stretch oraz na papier. Najważniejszym kryterium w doborze akcesoriów i mebli magazynowych do pakowania jest zapewnienie maksymalnie praktycznej i ergonomicznej przestrzeni. Dzięki temu sam proces pakowania przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Zarówno stół, jak i inne meble magazynowe stanowią podstawę skutecznego pakowania przesyłek. Znajdują one zastosowanie w małych magazynach firm e-commerce oraz w dużych halach i magazynach, w których pakowane są ogromne ilości przesyłek dziennie. Jeżeli potrzebujesz personalizowanego stołu do pakowania, skorzystaj z naszych usług – zapraszamy do kontaktu!