Czy wysokość blatu roboczego przy którym odbywają się wszystkie czynności związane z pakowaniem towarów przygotowaniem do ich dystrybucji czy też pracą przy stole warsztatowym ma znaczenie?
Ustawienie blatu roboczego w stole do paczek
Ma i to wielkie. Ogólnie rzecz biorąc dostosowanie stołu do anatomicznej budowy pracownika, który przy stole pracuje wpłynie znacząco na wydajność pracy a także co równie ważne na dobre samopoczucie fizyczne pracownika. Wysokość stołu powinna być szczegółowo dopasowana do wzrostu osoby pracującej przy nim może być to kwestia bardzo trudna do zorganizowania z uwagi na rotację pracowników natomiast są sposoby które pomogą nam dostosować każdy z naszych stołów magazynowych do pakowania anatomicznie do wzrostu państwa pracowników.
Wszystkie meble warsztatowe na wymiar tworzymy i konfigurujemy zgodnie z państwa zapotrzebowaniem. Nie tylko długość, szerokość czy wysokość całkowitą stołu można zrobić według państwa charakterystyki. Każdy stół warsztatowy może być podnoszony w dowolnym momencie poprzez zastosowanie w nim stopek poziomujących.
Stopki poziomujące z manualną skokową zmianą wysokości stołu dają możliwość regulacji wysokości blatu roboczego w zakresie od 80 nawet do 112 cm wysokości.
Możemy wówczas bardzo precyzyjnie dostosować wysokość blatu roboczego do pracownika według ogólnie przyjętych norm które wylicza się w bardzo prosty sposób tak zwaną metodą łokcia, stosowaną często przy realizacji mebli kuchennych czy gastronomicznych ale nie tylko. Meble warsztatowe na wymiar także możemy zwymiarować wg tej metody. Wystarczy aby pracownik stanął i zgiął ręce w łokciach. Od wysokości od ziemi na jakiej znajduje się łokieć należy odjąć 15-20 cm i otrzymany wynik obrazuje wysokość na jakiej powinien być umiejscowiony blat roboczy stanowiska do pracy.
Nie zawsze wysokość blatu roboczego na poziomie 85 cm będzie odpowiednia do pakowania towarów więc dostosowanie wysokości blatu roboczego do wielkości pakowanych paczek czy rodzaju wykonywanych prac jest niezwykle ważna. Ustawienie odpowiedniej wysokości blatu roboczego przy stanowisku do pakowania pozwala wielokrotnie usprawnić pracę zwielokrotnić ilość pakowanych paczek a także pomaga poprawić jakość samego pakowania.
Stoły magazynowe do pakowania powinny więc niemal zawsze być wyposażone w stopki poziomujące tak aby stół warsztatowy podnoszony mógł służyć w wielu osobom a nie tylko jednej nie tylko jednemu dedykowanemu pracownikowi.
O ile blat liczący sobie 85 cm wysokości będzie odpowiedni dla kobiet i mężczyzn o maksymalnym wzroście 165 cm, o tyle tym, którzy mają około 170 cm wzrostu dużo wygodniej będzie przy blacie 90 cm. Wreszcie osoby bardzo wysokie, mierzące około 190 cm wzrostu powinny postawić na blat stołu warsztatowego o wysokości nawet 100-110 cm.
Klasyczne stopki poziomujące montowane na życzenie i według specyfikacji zamawiającego są wykonane w sprawdzonej, ekonomicznej cenowo i jednocześnie wytrzymałej fizycznie technologii są rozwiązaniem estetycznym i praktycznym, które zdecydowanie spełni swoje funkcje. Regulowane skokowo stopki w formie profila schowanego wewnątrz nogi stołu do pakowania możemy w dowolnym momencie podnieść o kilka stopni w górę lub opuścić jeśli jest taka potrzeba. Cały zabieg zajmuje niewiele czasu a pozwoli podnieść komfort pracy oraz jakość wykonanej przy stole do pakowania.
Taki stół warsztatowy podnoszony wyposażony w stopki regulujące wysokość będzie uniwersalnym rozwiązaniem do magazynów i centrów dystrybucyjnych gdzie rotacja pracowników jest znaczna, praca odbywa się na zmiany a regulacja wysokości blatu roboczego w stołach magazynowych do pakowania jest koniecznością.