Realizacja zamówienia na stół warsztatowy, meble warsztatowe czy stół do pakowania to długi i wielowątkowy proces składający się z wielu etapów, wymagający zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin i z szeroką wiedzą dotyczącą opracowania zamówienia. Od momentu złożenia zamówienia przez klienta, aż do organizacji wysyłki gotowego, zamówionego produktu, każdy etap wymaga umiejętności, precyzji i dokładności.

Poniżej przedstawiamy etapy procesu realizacji zamówienia na stół warsztatowy, meble warsztatowe czy stół do pakowania. Każde zamówienie co do jednego aby wykonane było kompleksowo i rzetelnie musi przejść kilka etapów i niemożliwe jest ich pominięcie czy zamiana w kolejności.

I tak kolejno możemy opisać kroki realizacji:

  1. Złożenie zamówienia przez klienta

Proces realizacji zamówienia zaczyna się od momentu powstania potrzeby u konsumenta a tym samym złożenia zamówienia przez klienta. Klient składa zamówienie na stół warsztatowy, meble warsztatowe czy stół do pakowania podając dokładne wymiary stołu oraz specyfikację dotyczącą wyglądu i funkcjonalności stołu oraz jego szczegółowego wyposażenia. Na podstawie tych informacji wykonywana jest wycena, wystawiona faktura pro-foma do opłacenia zamówienia i w kolejnym kroku tuż po wpłacie klienta specjaliści od projektowania przystępują do tworzenia projektu graficznego stołu.

  1. Wykonanie projektu graficznego z naniesioną specyfikacją oraz wymiarami

Po złożeniu zamówienia, akceptacji ceny oraz opłaceniu wystawionej przez producenta proformy, grafik przystępuje do tworzenia projektu graficznego stołu. W ramach projektu graficznego wskazywane są m.in. wymiary stołu, rodzaj pokrycia blatu, dodatkowe półki na drukarki, rolki, przegrody na kartony czy szuflady, półki lub wózki w zestawie a także detale jak listwy zasilające, oświetlenie stołu itd

  1. Cięcie laserowe elementów

Po zatwierdzeniu przez klienta projektu graficznego, przystępujemy do właściwej produkcji stołu. Pierwszym i najważniejszym etapem produkcji jest cięcie laserowe elementów tak aby po ich zespawaniu elementy stworzyły bryłę stołu do pakowania czy innego mebla warsztatowego. Precyzyjne cięcie profilu metalowego z uwzględnieniem otworów montażowych jest niezwykle istotne z uwagi na walory praktyczne czyli spójność elementów oraz estetyczne czyli dobra jakość wykonanych cięć oraz nawiertów wykonanych laserem do cięcia blach oraz profila.

  1. Spawanie

Kolejnym etapem produkcji stołu jest spawanie wyciętych precyzyjnie profili. Spawanie to proces łączenia elementów stołu za pomocą spawarki i ten proces jest niezwykle istotny gdyż stół prawidłowo pospawany służyć będzie naszym klientom długie lata bezawaryjnie. W ramach spawania, nóżki stołu są łączone z blatem, a także montowane są wszelkie dodatkowe elementy.

  1. Malowanie proszkowe

Gdy zespolona bryła zostanie wyszlifowana oraz odtłuszczona stelaż stołu poddawany jest malowaniu w komorze lakierniczej a następnie wypalany w piecu w wysokiej temperaturze. Dokładne i skrupulatne pokrycie profili farba proszkową zagwarantuje wysoką jakość powłoki lakierniczej oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne jakie mogą mieć miejsce podczas użytkowania mebli warsztatowych.

Foto4

  1. Składanie

Kolejno po malowaniu i ostygnięciu stelaża po wyjęciu z pieca przystępujemy do wykończeń stolarskich oraz wyposażenia stołu we wszystkie wymagane akcesoria oraz wyposażenie dodatkowe. Uzbrojenie stołu zaczynamy od montażu blatów oraz półek z wytrzymałej płyty melaminowej ewentualnie pokrycie dodatkowe blatu blachą płaską wycinaną na wymiar laserem.

  1. Organizacja wysyłki

Ostatnim etapem realizacji zamówienia na stół do pakowania, stół warsztatowy czy inne meble warsztatowe jest organizacja wysyłki gotowego produktu do klienta. Stoły wysyłane są w całości, gotowe do użytkowania zazwyczaj transportami dedykowanymi bez rozładunku i wniesienia, dzięki którym jesteśmy w stanie uniknąć uszkodzeń powstających przy spedycji tradycyjnej.

Realizacja zamówienia na stół do pakowania lub meble warsztatowe pod wymiar to proces składający się z wielu etapów, wymagający zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin. Od złożenia zamówienia przez klienta, aż do organizacji wysyłki gotowego produktu, każdy etap wymaga precyzji i dokładności. Dzięki profesjonalnemu podejściu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, stoły do pakowania marki Wilking są produktami wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *