Precyzyjne wykonanie cięć, otworów technicznych, otworów montażowych, nacinanie profila do kąta prostego to zadania, z którymi poradzi sobie wprawiony ślusarz jednak aby elementy stalowe były wykonane bez jakichkolwiek zastrzeżeń, w najwyższej jakości i precyzji niezbędny jest funkcjonujący laser do cięcia profili oraz blach.

Każda z tych pojedynczych czynności składa się w całość a sam laser w precyzji cięcia potrafi zdziałać cuda. Stoły magazynowe do pakowania to wyposażenie magazynu, które w wyjątkowo ścisły sposób podlega interakcjom z ich użytkownikami.

Meble warsztatowe a w szczególności stoły magazynowe do pakowania to meble, przy których pracownik bezpośrednio dokonuje różnych czynności związanych z pakowaniem opierając się o niego lub ocierając przy pakowaniu czy przemieszczaniu towarów. Ranty profili, brzegi blatów lub półek oraz wszystkich elementów, które są wyposażeniem stanowiska do pakowania mogą narazić pracownika na uszkodzenie ciała. Niechlujne, niedokładne i nieprecyzyjne wykonanie cięć, po których na materiale podlegającym malowaniu proszkowemu zostają metalowe zadry, pył pochodzący z ścięcia materiału czy też drobiny metalu mogą powodować skaleczenia i rozcięcia skóry dłoni lub w obrębie kończyn, które pozostają w bliskiej odległości mebli przemysłowych podczas pracy przy nich.

Niezwykle ważne jest aby zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów i ich łączeń. Często precyzyjne prace związane z ścięciem elementów profili stalowych czy też na przykład docinania blachy do pokrycia blatu głównego lub półek stołu magazynowego do pakowania lepiej aby były wykonane z użyciem nowoczesnych technologii. Mamy tu na myśli na przykład nasz nowoczesny laser z linii Bodor.

Cięcie blachy, która finalnie znajdzie się na blacie roboczym stołu do pakowania odbywa się bez manualnych narzędzi, krawędzie blachy są gładkie nie posiadają wad, zadziorków i bez dodatkowej obróbki można pokryć nimi każdy blat aby go wzmocnić.

Budowa stołu warsztatowego wymusza często zastosowanie do cięcia profili stalowych czy blachy właśnie lasera.

Skomplikowane kąty, precyzyjne nawierty mogą być bez pomyłki wykonane właśnie na laserze którym dysponujemy. Stoły magazynowe do pakowania zbudowane z tak wyciętych profili i blach będą bezpieczne dla pracownika i ułatwią zdecydowanie w przyszłości montaż lub demontaż stołu w przypadku jego transportu lub uzbrajania w dodatkowe elementy wyposażenia.

Dodatkowym atutem użycia lasera do cięcia profili i blach płaskich w produkcji mebli przemysłowych jest optymalizacja czasu wykonania poszczególnych elementów stołu
Laser po zadaniu parametrów cięcia wykonuje pracę szybko perfekcyjnie i bez pomyłek narażających producenta na stratę materiału.

Meble warsztatowe na wymiar wykonane w większości przy pomocy lasera do cięcia profili i blach będą spełniały wszelkie normy BHP będą się prezentowały nienagannie i staną się bezpiecznym stanowiskiem pracy dla państwa pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *