KÓŁKA DO STOŁU WARSZTATOWEGO PODNOSZONE. Czy to dobry pomysł?

Narażane są na ciężkie udźwigi, naciski czy zmianę pozycji i niezbędne jest aby budowa stołu warsztatowego zapewniała jego maksymalną stabilność i wytrzymałość.

Kółka do stołu z hamulcem same w sobie montowane do 2 z 4 nóg stołu celem ułatwienia jego transportu czy jego  przeprowadzenia są akceptowalnym rozwiązaniem i świetnie będą spełniały swoje funkcje jednak nigdy nie będą miały podobnych parametrów jak stopki. Kółka mogą powodować delikatne drżenie konstrukcji a niezablokowane kółka do stołu z hamulcem mogą doprowadzić do jego niekontrolowanego przemieszczenia.

Zdecydowanie nie polecamy natomiast rozwiązania, w którym koła z hamulcem są jednocześnie podnoszone lub opuszczane.

Konstrukcja nóg stołu do pakowania musi być przede wszystkim stabilna, wytrzymała oraz odporna na samowolne przemieszczanie się choćby z uwagi na specyfikację pracy, która się przy nim odbywa. Koła podnoszone z regulacją wysokości mogą zdestabilizować całą konstrukcję, skokowa regulacja wysokości w nogach stołu z kółkami deformuje kształt obudowy koła, które w wyniku działających na nie sił może się połamać a stół będzie niestabilny.

Warto przeanalizować własne potrzeby firmowe tak, aby konfiguracja spodnich części nóg stołu zaspokajała Państwa zapotrzebowanie ale nie stała się źródłem ciągłych usterek i awarii.

Zapraszamy do kontaktu z Nami! Chętnie służymy radą wynikającą z naszego długoletniego doświadczenia.