Nie ma nic gorszego niż źle zapakowana paczka, która dociera pod drzwi w stanie połowicznego (a niekiedy i kompletnego) rozpadu. W takich przypadkach najczęściej obwinia się sklep, który nieodpowiednio zabezpieczył przesyłkę, co zdecydowanie wpływa na jego renomę i zmniejsza zainteresowanie klientów.

Dlatego obecnie tak dużą wagę przywiązuje się dziś w branży e-commerce i ogólnie logistyce do odpowiedniego pakowania paczek. Jeżeli w swoim biznesie chcesz pakować paczki jak zawodowiec, to niezbędnym do tego elementem będzie stół do pakowania. Czym kierować się przy jego wyborze i co powinien zawierać? Podpowiadamy!

Jakich rozmiarów paczki pakujesz? Rozmiar blatu ma znaczenie

Paczki są dziś niezwykle istotnym elementem handlu, ponieważ zakupy za pośrednictwem Internetu biją rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że odpowiednie pakowanie przesyłek stało się bardzo ważną częścią całego procesu sprzedażowego. To właśnie za pośrednictwem paczki konsument otrzymuje zamówiony towar, dlatego jej jakość, trwałość oraz rozmiar mają zasadnicze znaczenie.

Profesjonalny stół do pakowania to wszystko co najważniejsze, dostępne jest pod ręką
Profesjonalny stół do pakowania to ergonomia i wygoda. Wszystko co najważniejsze dostępne jest pod ręką

Właściwe pakowanie paczek wymaga nie tylko odpowiedniej wielkości kartonów, ale także wystarczającego miejsca na blacie roboczym. W przypadku sklepów internetowych takie paczki często pakowane są w sposób prowizoryczny, na zwykłym drewnianym stole. Jest to błąd, który szybko poskutkuje rosnącą liczbą niezadowolonych klientów.

Podczas pakowania najważniejsza jest odpowiednia ilość miejsca na blacie. Można wówczas rozstawić wszystkie wysyłane przedmioty, sprawdzić je, a także dokładnie zabezpieczyć paczkę. Z tego też powodu profesjonalne stoły do pakowania cieszą się obecnie coraz większą popularnością, szczególnie wśród właścicieli sklepów internetowych.

Jakie akcesoria Ci się przydadzą? Dobierz odpowiednie szuflady i półki

Choć stół do pakowania kojarzy się zazwyczaj wyłącznie z blatem, to prawda jest całkiem inna. Głównym przeznaczeniem takiego stołu jest maksymalna funkcjonalność, która ułatwi precyzyjne zapakowanie paczki. Taki stół musi być więc wyposażony w szereg konkretnych akcesoriów, które przyspieszą i ułatwią cały proces pakowania.

stół z półkami szufladami na narzędzia
Stół do pakowania z szufladami na narzędziami

Najważniejsza jest odpowiednia liczba szuflad i półek. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie posegregować nie tylko przedmioty gotowe do wysyłki, ale także wszelkie narzędzia, które są niezbędne w trakcie przebiegu procesu pakowania paczki. Co więcej, półki na kartony zapewniają stały i szybki dostęp do kartonów o różnych gabarytach. Wówczas pakowanie przesyłki jest sprawne i jednocześnie bardzo dokładne.

Drukujesz etykiety? Stół do pakowania powinien mieć gniazdka

Proces przygotowania paczki do wysyłki bardzo często wymaga użycia odpowiednich elektronarzędzi i urządzeń. Świetnym przykładem może być drukarka do etykiet, która powinna być zawsze pod ręką osoby pakującej paczki. Takie urządzenie musi mieć jednak źródło zasilania, ale przedłużacze, plączące się pod nogami i rękami, definitywnie nie wchodzą w grę.

Z tego powodu niezbędnym elementem stołu do pakowania jest listwa z gniazdkami, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe podpięcie drukarki i innych elektronarzędzi do źródła energii elektrycznej.

Listwa z gniazdkami
Listwa z gniazdkami

Dzięki temu cały proces pakowania paczki przebiega bez problemów. Warto dodać, że wszystkie dodatkowe elementy stołu do pakowania w zdecydowany sposób przyspieszają pakowanie paczki. Ma to później przełożenie nie tylko na liczbę wysłanych w danym dniu paczek, ale przede wszystkim na opinie klientów o danym sklepie. Dziś, w czasach tak dużej konkurencji na rynku, jest to niezwykle istotne.

Belki na folię bąbelkową i stretch

Właściwe zabezpieczenie przesyłki to najważniejsze zadanie wszystkich osób zajmujących się przygotowywaniem paczek. Błąd na tej płaszczyźnie może postawić pod znakiem zapytania cały proces logistyczny, ponieważ przesyłka będzie narażona wówczas na uszkodzenie w trakcie wysyłki.

Dlatego też tak powszechnie stosowana jest dziś folia bąbelkowa oraz folia stretch. Warto zaznaczyć, że profesjonalny stół do pakowania może być wyposażony także w belkę na folię bąbelkową lub folię stretch. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu przesyłka będzie zabezpieczona w sposób precyzyjny, a cały proces przebiegnie szybko i sprawnie.

Rolka na folie strecz w stole do pakowania
Rolka na folie strecz w stole do pakowania

Taśma stretch umiejscowiona przy stole do pakowania na wygodnym podajniku pozwala dokładnie owinąć każdą przesyłkę folią w kilka sekund.

Dodatkowe oświetlenie LED poprawi komfort pracy i pakowania

Pakowanie przesyłek wymaga precyzji i dokładności, dlatego tak istotne jest odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy. Najlepszym i najefektywniejszym sposobem jest dodatkowe oświetlenie LED zamontowane w profesjonalnym stole do pakowania.

Taka listwa wyraźnie oświetla powierzchnię całego blatu roboczego. Umożliwia to dokładne przygotowanie paczki do wysyłki, a także poprawia komfort samej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *