Stoły do pakowania paczek to produkty, które potrafią znacznie usprawnić pracę w każdym magazynie. Pojawiają się one w wielu zakładach przemysłowych i centrach logistycznych, pozwalając na łatwiejsze przygotowywanie towarów do wysyłki. Poznaj 5 powodów, dla których warto zainwestować w takie meble.

Stoły do pakowania poprawiają wydajność magazynu

Stoły do pakowania pozwalają na stworzenie specjalnej przestrzeni, w której przygotowuje się produkty do wysyłki. Dzięki temu wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do tego procesu znajdują się w jednym miejscu, co znacznie usprawnia pracę.

Takie meble wyposaża się też w liczne belki na folię stretch i bąbelkową, często również noże, które pozwalają na równe przycinanie tych materiałów. Na stołach pakowanie zwykle przebiega szybciej, co stanowi nie tylko oszczędność czasu, lecz także pieniędzy.

Stoły do pakowania zmniejszają ryzyko uszkodzenia towarów

Stoły do pakowania są przystosowane do przygotowywania produktów do wysyłki. Składają się one ze specjalnych blatów i dodatkowych elementów, które zwiększają ich funkcjonalność.

Nowoczesne produkty tego typu często wyposaża się w specjalne ograniczniki, zapobiegające spadaniu przedmiotów z półek i blatu. Pakowanie towarów na takich meblach zwykle jest bezpieczniejsze niż w sytuacji, gdy proces przeprowadza się na standardowych stołach czy nawet na podłodze.

Stoły magazynowe do pakowania są projektowane tak, by przedmioty na nich umieszczone nie kolidowały ze sobą i nie spadały w trakcie pracy. Każdy z nich ma specjalnie wyznaczone miejsce, co pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku i zwiększenie bezpieczeństwa pakowania, zwłaszcza w przypadku delikatnych przedmiotów. Korzystając ze specjalnych stołów, nie trzeba martwić się zsuwaniem akcesoriów z blatu czy półek.

stół do pakowania paczek

Ergonomiczny design stołów do pakowania zwiększa wygodę pracy

Stół do pakowania potrafi również zwiększyć wygodę pracy. Współczesne meble wyposaża się w specjalne, regulowane nogi, co pozwala na dopasowanie wysokości blatu do wzrostu danego użytkownika.

To dobra wiadomość dla osób, które korzystają ze stołów do pakowania przez co najmniej kilka godzin w ciągu dnia. Stanie przy zbyt niskim lub zbyt wysokim blacie z czasem prowadzi do bólu kręgosłupa i wad postawy. W większych magazynach na jednym stanowisku pracuje co najmniej kilka osób, dlatego w takich miejscach warto postawić na ergonomiczne stoły z możliwością szybkiej regulacji wysokości.

Nie bez znaczenia jest też rozmieszczenie elementów zwiększających funkcjonalność mebla. Współczesne stoły do pakowania wyposaża się w takie udogodnienia, jak:

Klient zamawiający stół do pakowania paczek może samodzielnie zdecydować o tym, gdzie znajdą się poszczególne elementy. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie konstrukcji mebli do indywidualnych potrzeb, co usprawnia pracę.

Stoły do pakowania zwiększają bezpieczeństwo pracy

Stół obrotowy do pakowania może również zwiększyć bezpieczeństwo pracy. Dzięki niemu proces przygotowywania towarów do wysyłki odbywa się w jednym miejscu, co sprawia, że osoby za niego odpowiedzialne nie poruszają się po całym magazynie. Noże i inne akcesoria zastosowane w konstrukcji stołów są również odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu maleje ryzyko wypadku w trakcie pracy.

Pakowane przedmioty znajdują się na blacie o odpowiednim pochyleniu, z którego nie mogą przypadkowo się stoczyć. Podobnie jest także w przypadku ciężkich rolek folii stretch i bąbelkowej. Montuje się je na specjalnych, stabilnych belkach.

Pakowanie przesyłek z użyciem specjalnego stołu jest znacznie bezpieczniejsze, niż korzystanie z nieprzeznaczonych do tego mebli lub podłogi. Takie produkty są tworzone z myślą o potrzebach pracowników magazynów i panujących tam warunkach.

Stoły do pakowania zwiększają bezpieczeństwo pracy

Stoły do pakowania paczek mogą być produkowane na zamówienie

Stół do szybkiego pakowania paczek folią stretch może być wykonany na zamówienie. To wygodna opcja dla osób, które chcą korzystać z mebla idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Klienci mają możliwość wyboru takich parametrów stołu, jak:

Stoły na zamówienie pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w danym magazynie. Z powodzeniem można umieścić je pomiędzy innymi sprzętami. Meble na zamówienie są świetnym wyborem także wtedy, gdy w danej firmie pakuje się przedmioty o nietypowych, dużych rozmiarach. W takich konstrukcjach stosuje się innowacyjne rozwiązania technologiczne, które usprawniają proces pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *